-------------------------------------------------------------------------------------

KES TUNNEB FILMITRUSTI HALLITUS?

Neil, kel aimu pole (mõistagi ka teadjatel), on võimalik lähiajal trusti saavutustega lähemalt tutvuda.

Eesti NSV Valga linnas ja lähistel 1980-ndatel tegutsenud anarhistliku amatöörfilmitrusti Hallitus (tuumikuks Kalmer Aunapu, Tiit Ambos, Tõnis Asson ) egiidi all sündisid kunstilised (lühi)filmid: "Colonel Smith" (1985), "11 hemorroidi" (1985), "Jõulumuinasjutt" (1986), "Ironman" (1987), "Jäneseaasta" (1987) ning fragmentaarium "Sürrogaat " (1986). Lisaks jääkidest monteeritud "Tundmatu Hallitus" ja õudusfilmikatsetus "Viis lumivalget lille" (1985).

Ekraniseeringutes on jäädvustatud toonane olustik ja probleemid (kohati musta huumori võtmes), heidetud kõverpeeglipilk metsikusse Läände, ühendatud absurd ja ulme. Äratuntavad on võttepaigad Valgas ja lähistel, osatäitjateks kohalikud.

Filmid omavad nii kultuuri- kui ajaloolist tähtsust ja kultuslikku alget.

Tegijad pälvisid oma tegevusega miilitsa tähelepanu, kuid samas eriauhinna ja pronksmedali Eesti amatöörfilmide festivalil.

Nüüdseks on linateosed jäädvustad läikival kettal - DVD-l. See sisaldab lisaks fotomaterjali ning vestlust Kalmer Aunapu ja Tõnis Assoniga. Üllitist toetasid rahaliselt Valga Vallavalitsus ja Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp ning väljaandmisel osales Valga Muuseumisõprade Selts.

Plaadi esitlus tuleb neljapääeval, 12. detsembril 2019 kell 18 Valga Rockiklubis (Aia tn 19). Linastuvad filmid ja osalised meenutavad pöördelisi aegu.

Sissepääs vaba, oodatud on kõik huvilised!

-------------------------------------------------------------------------------------

Saadaval rockiklubi särgid! Naistele xs ja s, meestele m,xl ja l . Hind on 10

-------------------------------------------------------------------------------------